Zespół Estetyki Oka

Dlaczego warto nam zaufać?

Lekarze - specjaliści okulistyki

Zabiegi medycyny i okulistyki estetycznej niosą ze sobą pewne ryzyko, zwłaszcza jeśli są wykonywane nieprofesjonalnie. Zdarzają nam się przypadki pacjentów, którzy przychodzą z powikłaniami pozabiegowymi. Inni są niezadowolneni z uzyskanych efektów, które potrafią być dalekie od oczekiwanych. Warto oddać się w sprawdzone ręce doświadczonych i profesjonalnie wyszkolonych lekarzy.

Pionierzy

Jesteśmy jednymi z pierwszych okulistów w Polsce, którzy zajmują się nieoperacyjną plastyką powiek i okolic. Liczne kursy z zakresu medycyny estetycznej, praktyka i szereg przeprowadzonych zabiegów pozwalają nam na kompleksowe podejście do zagadnienia estetyki twarzy.

Bezpieczeństwo

To dla nas priorytet. Każdy zabieg poprzedzony jest pogłębionym wywiadem lekarskim, w trakcie którego chcemy zrozumieć problem pacjenta i dociec jego przyczyny. Usunięcie objawów jest dopiero kolejnym krokiem w naszym postępowaniu.

Doświadczenie

W przeciągu ostatnich dwóch lat wykonaliśmy szereg zabiegów wśród naszych pacjentów - zarówno w okolicach powiek, jak i całej twarzy lub jej poszczególnych partii. Odbyliśmy też szereg szkoleń i warsztatów w Polsce, Grecji czy Wielkiej Brytanii.

Olga Ritter-Pasek

Lekarz okulista , Okulistyka I MedYCYNA estetyczna

Właścicielka gabinetu Estetyka Oka. Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny. Specjalizację w zakresie okulistyki odbyła na Oddziale Okulistyki Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.  Jej podejście do pacjenta cechuje ciekawość, dociekliwość i przede wszystkim szacunek oraz uprzejmość dla drugiego człowieka będącego zwykle w potrzebie. Swoje umiejętności poszerza o sympozja w kraju i zagranicą z zakresu okulistyki, okuloplastyki, nieinwazyjnej chirurgii – m.in szkolenia w Anglii  (British Aesthetic Institue) czy Grecji (u „guru” zastosowania plazmy w medycynie estetycznej – dra Tioumasa Sotirisa)  Jej głównym obszarem zainteresowania poza diagnostyką i leczeniem chorób oczu jest okulistyka estetyczna, w tym nieinwazyjna korekcja wiotkości skóry powiek, zmian powiekowych, zmarszczek okolicy oka. Najważniejszy jest dla niej aspekt medyczny, a dopiero później estetyczny przy kwalifikacji pacjenta do danego zabiegu. W okulistyce najbardziej fascynuje ją całościowe podejście do pacjenta, bo oczy to komfort pracy, piękno, młodość i autonomia. Ceni dające do myślenia kino, miejsca z duszą i historią w tle, dobre regionalne jedzenie i  włoską kawę w różnych wariacjach. Można łatwo poznać ją po szerokim uśmiechu. Prywatnie matka dwójki urwisów – wciąż zastanawia się, który z nich jest większy i jak ich okiełznać. Po godzinach znajduje ukojenie w miarowym stukocie maszyny do szycia.

Anna Dzimińska-Ilewicz

Lekarz Okulista, Okulistyka I MEDYCYNA Estetyczna

Okulistka, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje na Oddziale Okulistyki Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach. Lekarz z powołania? Pewnie tak, choć w okulistyce fascynuje ją jej wielowymiarowość i interdyscyplinarny charakter (fizyka, biologia, chemia czy nawet matematyka). Drugą jej zawodową pasją jest medycyna estetyczna i możliwość przywrócenia lub zatrzymania nas takich, jakimi chcemy być. Ogranicza się głównie do dbałości o okolice oczu oraz twarzy. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe ” Kosmetologia Dla lekarzy”. Tytuł lekarza kosmetologa obroniła pracą ” Zastosowanie kwasu hialuronowego w okulistyce i medycynie estetycznej”. Nieustannie wzbogaca swoją wiedzę i doświadczenie z okulistyki, medycyny estetycznej oraz z pogranicza tych dyscyplin , tj. okulistyki estetycznej. Dzięki temu holistyczne podchodzi do zagadnień chorób narządu wzroku ale także okolicy skóry oczu i twarzy. Jej priorytetem jest bezpieczeństwo i gdy ono może zostać zachowane dokonuje przeglądu możliwości esetycznych i przedstawia pacjentom rekomendacje zmian z uwzględnieniem ich specyfiki.

Nasi pacjenci o nas

Dr Olga Ritter-Pasek przeprowadziła nieoperacyjny zabieg podniesienia powiek górnych plazmą PLEXR. Po 2 sesjach efekty bardzo dobre. Sam zabieg bez większego bólu, szybko i profesjonalnie. Dr udzieliła rad na czas rekonwalescencji i odpowiadała na moje pytania.
Maria Z.
Znanylekarz.pl
Miałam przyjemność korzystać z PLEXR u p.Doktor. Oprócz tego, że zabieg ujędrnia skórę powiek, niwelując ich opadanie , to również super wygładza „kurze łapki” przy oczach a także zmarszczki na czole.W gabinecie panowała miła atmosfera, otrzymałam fachową , medyczną opiekę. Polecam paniom , które mają taki problem, jak ja miałam i chcą się go pozbyć bez inwazji skalpela.
Anna N.
Znanylekarz.pl
Doktor Anna Dzimińska-Ilewicz wykonała u mnie lifting twarzy osoczem bogatopłytkowym. Efekty po 7 dniach rewelacyjne - skóra stała się świeższa, bardziej nawilżona i elastyczniejsza. Okolice oczu wyraźnie młodsze. Zabieg przeprowadzony w miłej atmosferze na nowoczesnym sprzęcie...
maria g
znanylekarz.pl

Szkolenia i certyfikaty

 • Non-Surgical Blepharoplasty & Soft Surgery Applications with Plasma
 • Venus Medicine Plexr Technique Complete Training – dr Tsiuomas Sotiris
 • Chirurgia plastyczna powiek
 • Zastosowanie Plexr w medycynie estetycznej
 • Mezoterapia mikroigłowa Dermapen – zastosowanie, programy
 • Zastosowanie peelingów chemicznych. Techniki zaawansowane
 • Mezoterapia. Metody i protokoły biorewitalizacji skóry twarzy, szyi oraz innych obszarów metodą mezoterapii
 • Starzenie się twarzy- zmarszczki. Metody korekcji twarzy przy zastosowaniu substancji wypełniających
 • Techniki łączone (mezoterapia i peelingi medyczne). Zabiegi medycyny estetycznej jako element medycyny profilaktycznej i przeciwstarzeniowej poprawiające jakość życia pacjenta. Dermostymulacja chemiczna – peeling lekarski, iniekcje śródskórne substancji czynnych – intradermoterapia
 • Biostymulacja autologiczna i heterologiczna
 • Lasery w Dermatologii
 • Zastosowanie Regeneris (osocze bogatopłytkowe) w rewitalizacji skóry twarzy – innowacyjny program biostymulacji komórek skóry

Chcesz nas o coś spytać lub się umówić?

32 7061230

Pracujemy w godzinach 9:00 – 19:00

ul. Porcelanowa 23 Katowice
budynek B