Okulistyka OKO PLUS

 

Fenomen oczu

Narząd wzroku to dwie gałki oczne, każda prawie kula, o wymiarach 24×23,5×23 łącząca się z ośrodkami wzrokowymi kory mózgowej. Sprawa wydaje się prosta: percepcja, transmisja, przetwarzanie obrazu i dalszy ciąg, w tym wypadku określona reakcja naszego organizmu, na zagrożenie, piękno, strach. Określone reakcje. W środku trzy komory: przednia, tylna, ciała szklistego. Światło wpada i załamuje się przez ośrodki optyczne: rogówka, ciecz wodnista, soczewka, ciało szkliste, aby z pełnym impetem spotkać się z fotoreceptorami siatkówki i stamtąd drogą wzrokową począwszy od nerwu wzrokowego dotrzeć do odpowiednich ośrodków kory mózgowej. Ruchem gałek ocznych zawiaduje układ sześciu mięśni poprzecznie-prażkowanych, cztery proste: górny, dolny, boczny, przyśrodkowy oraz dwa skośne: górny i dolny.  Oknem na świat jest źrenica, która niczym przesłona w aparacie reguluje ilość światła wpadającą do gałki ocznej. Powieki, spojówki, drogi łzowe stoją na straży przed urazami mechanicznymi i chemicznymi oka.

Nasi okuliści

Zespół okulistów OKO PLUS to młodzi i doświadczeni lekarze, którzy pracowali w wielu poradniach i szpitalach okulistycznych na terenie Śląska. Dbamy o edukację i ciągły rozwój odbywając staże i szkolenia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jesteśmy członkami Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz European Society of Ophthalmology. Zapraszamy na wizytę do naszego gabinetu okulistycznego w Gliwicach.

Twoje oczy w rękach OKO PLUS

Badania

Zobacz szeroki wachlarz badań, który pozwala na postawienie poprawnej diagnozy i zlecenie odpowiedniego leczenia okulistycznego

Zabiegi

Zapraszamy do naszego gabinetu zabiegowego w siedzibie OKO PLUS. Mamy również dostęp do sali operacyjnej

Leczenie

Zajmujemy się leczeniem szeregu różnych schorzeń i chorób okulistycznych o różnym podłożu i stopniu zaawansowania

Eyecheck

Zrób okresowy przegląd swoich oczu, poznaj ich aktualny stan i uzyskaj rekomendacje. Oferujemy pakiety dopasowane do wieku Pacjentów

„Pani Olga była od początku wizyty bardzo uprzejma i zadawała wiele pytań, aby móc zdiagnozować i klarownie pokierować leczeniem. Problem ustąpił! ?

— Ewa Rokowska

Zobacz inne opinie

Eyecheck – zrób przegląd swoich oczu

Oczy, podobnie jak cały ludzki organizm, również podlegają procesom starzenia. Tempo życia, tryb pracy, uwarunkowania cywilizacyjne to kolejne czynniki negatywnie wpływające na ich stan. Dlatego przygotowaliśmy dopasowane pakiety diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn w różnych przedziałach wiekowych. Uwzględniamy w nich badania zwyrodnień narządu wzroku, diagnostykę pod kątem schorzeń oczu oraz innych chorób, których początek objawia się zmianami w ludzkim oku.

20-40 lat

40-60 lat

60+ lat