Osocze bogatopłytkowe

Wampirzy lifting – zabieg, który naturalnie odmłodzi Twoją twarz

Sprawdzona technologia

Jeden z popularniejszych i najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej

Efekt

Widoczny już po kilku dniach od zabiegu - młodsza i bardziej odżywiona skóra

Bezpieczeństwo

Zabieg wykonywany przez certyfikowanego lekarza

Mezoterapia mikroigłowa osoczem bogatopytkowym

Zabieg z wykorzystaniem odwirowanego osocza bogatopłytkowego, tzw. „wampirzy lifting” to przełom w liftingu twarzy, redukcji zmarszczek i rewitalizacji skóry. Osocze bogatopłytkowe to naturalny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta – dlatego jest on w pełni bezpieczny. Osocze, bogate w czynniki wzrostu, aktywuje wytwarzanie naturalnych substancji budulcowych skóry: kolagenu i elastyny, dzięki czemu wykorzystywane jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w zabiegach regenerujących np. stawy kolanowe. Osocze widocznie odmładza, regeneruje i wygładza skórę. Przeprowadzenie zabiegu przez lekarzy  gwarantuje bezpieczeństwo i doskonały efekt. Osocze podajemy przy użyciu urządzenia Dermapen (tzw. mezoterapia mikroigłowa).

Czas zabiegu ok. 45 min

Minimalny poziom bólu

Szybki powrót do codziennych obowiązków

Pierwsze efekty widoczne już kilka dni po zabiegu

Alternatywa dla botoksu i wypełniaczy

Wykorzystanie zawartych w osoczu komórek i czynników wzrostu

Pobudzenie odnowy biologicznej tkanek skóry

Odmłodzenie i profilaktyka przeciwstarzeniowa

Brak ryzyka reakcji alergicznej

Świeża, odżywiona i zdrowsza skóra

Zabieg Dermapen osoczem PRP w Estetyce Oka Katowice

 • W Estetyce Oka wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dla wyraźnego odmłodzenia okolic oczu, jak i innych partii twarzy, które tego wymagają. Połączenie nowoczesnych metod ze specjalistyczną wiedzą okulistyczną oraz z zakresu medycyny esetycznej pozwala na przeprowadzanie zabiegów skutecznych, trwałych i przede wszystkim w pełni bezpiecznych.
 • Jesteśmy lekarzami i specjalizujemy się w medycynie i okulistyce estetycznej czyli wąskiej dziedzinie medycyny estetycznej poświęconej wyłącznie okolicom oczu oraz delikatnej skóry twarzy. Na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i dobro naszych pacjentów.
 • Przeprowadzamy pełną kwalifikację do zabiegu, doradzamy najlepsze rozwiązania i zapewniamy konsultacje po przeprowadzonym zabiegu.
 • Wiele wykonanych zabiegów na delikatnej okolicy oczu (o podłożu estetycznym i klinicznym) pozwala zmaksymalizować ich skuteczność i zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 • Gabinet Estetyka Oka w 2018 r. zakupił najnowszą wersję urządzenia Dermapen 3

Osocze bogatopłytkowe PRP - wskazania do zabiegu

Zabieg wampirzego liftingu daje najlepsze efekty w przypadku:

 • Zmarszczek okolicy oka i wiotkich powiek
 • Zmarszczek okolicy ust, szyi, dekoltu, dłoni
 • Wiotkiej, suchej cery o nierównym kolorycie
 • Cery trądzikowej z rozszerzonymi porami
 • Blizn potrądzikowych
 • Zniszczonych, nadmiernie wypadających włosów
 • Łysienia androgenowego
 • Skóry gojącej się po zabiegach medycznych, w celu szybszej regeneracji

Zdjęcia przed i po wampirzym liftingu

Poprawa kolorytu skóry dzięki zabiegowi wampirzego liftingu

Usunięcie zmian potrądzikowych w okolicach policzków

Odmłodzenie twarzy, poprawa stanu skóry

Redukcja blizn potrądzikowych osoczem PRP

Osocze bogatopłytkowe - efekty zabiegu

 • Odmłodzona, zrewitalizowana i bardziej elastyczna skóra okolic oczu
 • Likwidacja cieni pod oczami, „kurzych łapek”
 • Poprawa kolorytu, lepsze ukrwienie skóry
 • Redukcja lub usunięcie zmarszczek
 • Zmiana gęstości skóry, przeciwdziałanie zmarszczkom
 • Lepsze nawilżenie skóry, uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych
 • Zmniejszenie blizn potrądzikowych
 • Lepsza kondycja skóry głowy i włosów

Zabieg wampirzego liftingu z podaniem osocza bogatopłytkowego poprzez urządzenie Dermapen (tzw. mezoterapia mikroigłowa). Po zabiegu skóra twarzy staje się widocznie młodsza dzięki pobudzeniu kolagenu i uruchomieniu naturalnych procesów jej regeneracji.

Przykład zastosowania terapii osoczem, które jest podawane tradycyjnie – za pomocą igły (mezoterapia). Lekarz podaje osocze w okolicach oczu oraz ust. Pacjentka poprawia dzięki temu teksturę swojej skóry, odżywia ją oraz dodatkowo nawilża.

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym Dermapen?

1. Kwalifikacja do zabiegu

Kwalifikację rozpoczynamy od pełnego wywiadu lekarskiego i diagnozy stanu skóry, która ma być poddana zabiegowi. Na podstawie wywiadu, naszej wiedzy i doświadczenia kwalifikujemy pacjenta do zabiegu lub proponujemy skuteczne rozwiązania alternatywne. Zabieg może być wykonany od razu lub w terminie wspólnie uzgodnionym z pacjentem.

Dbamy o to, aby nasi Pacjenci świadomie podejmowali decyzje o zabiegach estetycznych. Na każdym etapie zabiegu udzielamy pełnej informacji o jego przebiegu, rekonwalescencji, efektach i bezpieczeństwie.

1. Kwalifikacja do zabiegu
2. Miejscowe znieczulenie okolicy zabiegowej

Przed zabiegiem lekarz nakłada na okolicę zabiegową krem znieczulający, który usuwa ból lub ogranicza go do minimum (wówczas Pacjenci mówią jedynie o pewnym dyskomforcie, który jest łatwy do przezwyciężenia).

2. Miejscowe znieczulenie okolicy zabiegowej
3. Zabieg Dermapen – wampirzy lifting

Do zabiegu wykorzystywana jest niewielka ilość krwi pacjenta, którą pobieramy w sterylnych warunkach, a następnie odwirowujemy w celu wydzielenia czystego osocza bogatopłytkowego. Urządzenie Dermapen służące wytwarza w ciągu minuty setki mikronakłuć o zadanej przez lekarza głębokości dzięki czemu można głębiej podać odżywcze osocze.

Skóra po zabiegu może być obrzęknięta i zaczerwieniona, a w miejscach wkłuć mogą pojawić się niewielkie siniaki. Są to ślady krótkotrwałe, łatwe do zamaskowania makijażem.

3. Zabieg Dermapen – wampirzy lifting
4. Zalecenia

Po przeprowadzonym zabiegu wampirzego liftingu przekazujemy pacjentom indywidualne wskazania co do rekonwalescencji i pielęgnacji skóry.

4. Zalecenia
5. Rekonwalescencja

Otrzymasz prywatny numer telefonu lekarza wykonującego zabieg. Będziesz mógł w dowolnym momencie zadzwonić i zapytać o poradę.

5. Rekonwalescencja
6. Wizyta kontrolna

W określonym czasie po zabiegu zapraszamy na wizytę kontrolną aby sprawdzić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo i we właściwym tempie. W trakcie tej wizyty wspólnie z lekarzem możesz podejąć decyzję o kolejnych zabiegach.

6. Wizyta kontrolna

Co mówią inni?

Opinie naszych Pacjentów

Zabieg osoczem bogatopłytkowym - często zadawane pytania

Co to jest osocze bogatopłytkowe i jak się je podaje?

Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym preparatem odwirowanym z krwi pacjenta, którego podanie do tkanek doskonale regeneruje, zagęszcza i odmładza skórę. Osocze stosowane jest zarówno w zabiegach medycznych – wskazania lecznicze (np. stawy kolanowe), jak i estetycznych. Podawane jest w formie delikatnych nakłuć w głąb skóry.

Kiedy widać efekty zabiegu osoczem?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wymaga nakłuć skóry w celu podania preparatu. Reakcja skóry na iniekcję jest kwestią indywidualną, jednak w większości wymagany jest okres rekonwalescencji dla zobaczenia pierwszych efektów. Proces przebudowy tkanek rozpoczyna się od razu po podaniu preparatu, a delikatne efekty można zobaczyć już po kilkunastu dniach. Pełny efekt liftingu osoczem bogatopłytkowym można ocenić w okresie 3 do 6 miesięcy po wykonanym zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu PRP?

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i karmienie piersią. Osocza bogatopłytkowego nie podaje się również pacjentom w trakcie terapii onkologicznej, jak i krótko po jej zakończeniu. Zabiegowi nie powinny poddawać się także osoby cierpiące na schorzenia o podłożu hematologicznym. W Estetyce Oka ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz, a ewentualne przeciwwskazania konsultowane są podczas wywiadu z pacjentem.

W jakim wieku warto wykonać zabieg osocza na twarz?

Zabieg przeznaczony jest dla osób dorosłych. Ma on na celu zlikwidowanie oznak starzenia, dlatego stosowany jest główne u osób z cerą dojrzałą, z widocznymi zmarszczkami i brakiem jędrności. Może być jednak z powodzeniem stosowany również jako profilaktyka oznak starzenia, dzięki dobroczynnemu działaniu na gęstość i strukturę skóry. Zabieg z wykorzystaniem osocza stosuje się również w celu zmniejszenia blizn potrądzikowych, które mogą występować u osób w każdym wieku.

Na czym polega zabieg wstrzyknięcia osocza?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest szybkie, bezpieczne i bezbolesne. Lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta i w procesie odwirowania uzyskuje aktywne osocze. Po znieczuleniu skóry kremem, osocze zostaje podane w problematyczne obszary skóry za pomocą niewielkich wkłuć. Często podajemy je przy użyciu urządzenia Dermapen, które pozwala precyzyjnie umieścić je na pożądanej głębokości oraz uczynić to możliwie gęsto. Reakcja skóry na zabieg jest kwestią indywidualną, zwykle pojawiają się niewielkie zaczerwienienia, drobne siniaki i obrzęki, które całkowicie ustępują w ciągu 7-10 dni.

Osocze bogatopytkowe – czy jest bezpieczne?

Podobnie jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, tak i lifting osoczem bogatopłytkowym niesie za sobą pewne ryzyko powikłań (jednakże porównawczo do innych sposobów jest ono  nikłe). Przeprowadzenie zabiegu w delikatnej okolicy oczu wymaga dużej precyzji i wiedzy medycznej, dlatego nie jest wskazane poddawanie się zabiegom w gabinetach bez odpowiednich uprawnień. W Estetyce Oka zabiegi przeprowadzane są wyłącznie przez certyfikowanego lekarzę okulistę specjalizujących się w medycynie estetycznej, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Podczas zabiegu wykorzystywane jest osocze pacjenta, co gwarantuje biokompatybilność preparatu i zmniejsza ryzyko nietolerancji czy reakcji alergicznej. Zwiększa to zarówno skuteczność zabiegu, jak i przyspiesza regenerację skóry. Osocze bogatopłytkowe doskonale wpływa również na stan skóry atopowej czy wrażliwej, dla której większość zabiegów estetycznych jest niedostępnych.

Jak często należy powtarzać zabieg ostrzykiwania osoczem?

W zależności od pożądanego efektu i stanu wyjściowego skóry, zabieg osoczem bogatopłytkowym może być przeprowadzany jednorazowo, stanowić część kuracji lub uzupełniać inne zabiegi okulistyki estetycznej. O częstotliwości przeprowadzanych zabiegów decyduje lekarz, w oparciu o obserwację reakcji skóry, efektów oraz oczekiwań pacjentów.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra poddawana zabiegowi z użyciem osocza bogatopłytkowego musi być dokładnie oczyszczona i znieczulona. Po pomyślnej kwalifikacji, obszar skóry poddawanej zabiegowi jest oczyszczany, a następnie nakładany jest krem znieczulający. Po upływie 30 minut lekarz przystępuje do przeprowadzenia liftingu osoczem. Całość trwa ok. godziny, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

Chcesz nas o coś spytać lub się umówić?

32 7061230

Pracujemy w godzinach 9:00 – 19:00

ul. Porcelanowa 23 Katowice
budynek B