Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopytkowe – zabieg, który naturalnie odmłodzi Twoją twarz

Zabieg z wykorzystaniem odwirowanego osocza bogatopłytkowego, tzw. „wampirzy lifting” to przełom w liftingu twarzy, redukcji zmarszczek i rewitalizacji skóry. Osocze bogatopłytkowe to naturalny preparat pozyskiwany z krwi pacjenta – dlatego jest on w pełni bezpieczny. Osocze, bogate w czynniki wzrostu, aktywuje wytwarzanie naturalnych substancji budulcowych skóry: kolagenu i elastyny, dzięki czemu wykorzystywane jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w zabiegach regenerujących np. stawy kolanowe. Osocze widocznie odmładza, regeneruje i wygładza skórę. Przeprowadzenie zabiegu przez lekarzy  gwarantuje bezpieczeństwo i doskonały efekt. Osocze podajemy tradycyjnie – igłą (mezoterapia) lub przy użyciu urządzenia Dermapen (tzw. mezoterapia mikroigłowa).

Czas zabiegu
45-60 min

Poziom bólu
Niewielki

Bezpieczeństwo
Wysokie

Powrót do pracy
Ok. 3 dni

Rekonwalscencja
7-10 dni

Osocze bogatopłytkowe PRP – wskazania do zabiegu

Zabieg wampirzego liftingu daje najlepsze efekty w przypadku:

 • zmarszczek okolicy oka i wiotkich powiek
 • Zmarszczek okolicy ust, szyi, dekoltu, dłoni
 • Wiotkiej, suchej cery o nierównym kolorycie
 • Cery trądzikowej z rozszerzonymi porami
 • Blizn potrądzikowych
 • Zniszczonych, nadmiernie wypadających włosów
 • Łysienia androgenowego
 • Skóry gojącej się po zabiegach medycznych, w celu szybszej regeneracji

Osocze bogatopłytkowe – zdjęcia przed i po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe  – efekty zabiegu

 • Odmłodzona, zrewitalizowana i bardziej elastyczna skóra okolic oczu
 • Likwidacja cieni pod oczami, „kurzych łapek”
 • Poprawa kolorytu, lepsze ukrwienie skóry
 • Redukcja lub usunięcie zmarszczek
 • Zmiana gęstości skóry, przeciwdziałanie zmarszczkom
 • Lepsze nawilżenie skóry, uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych
 • Zmniejszenie blizn potrądzikowych i porów skórnych
 • Lepsza kondycja skóry głowy i włosów

Często zadawane pytania przez naszych Pacjentów

Co to jest osocze bogatopłytkowe i jak się je podaje?

Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym preparatem odwirowanym z krwi pacjenta, którego podanie do tkanek doskonale regeneruje, zagęszcza i odmładza skórę. Osocze stosowane jest zarówno w zabiegach medycznych – wskazania lecznicze (np. stawy kolanowe), jak i estetycznych. Podawane jest w formie delikatnych nakłuć w głąb skóry.

Na czym polega zabieg wstrzyknięcia osocza?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest szybkie, bezpieczne i bezbolesne. Lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta i w procesie odwirowania uzyskuje aktywne osocze. Po znieczuleniu skóry kremem, osocze zostaje podane w problematyczne obszary skóry za pomocą niewielkich wkłuć. Często podajemy je przy użyciu urządzenia Dermapen, które pozwala precyzyjnie umieścić je na pożądanej głębokości oraz uczynić to możliwie gęsto. Reakcja skóry na zabieg jest kwestią indywidualną, zwykle pojawiają się niewielkie zaczerwienienia, drobne siniaki i obrzęki, które całkowicie ustępują w ciągu 7-10 dni.

Kiedy widać efekty zabiegu osoczem?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wymaga nakłuć skóry w celu podania preparatu. Reakcja skóry na iniekcję jest kwestią indywidualną, jednak w większości wymagany jest okres rekonwalescencji dla zobaczenia pierwszych efektów. Proces przebudowy tkanek rozpoczyna się od razu po podaniu preparatu, a delikatne efekty można zobaczyć już po kilkunastu dniach. Pełny efekt liftingu osoczem bogatopłytkowym można ocenić w okresie 3 do 6 miesięcy po wykonanym zabiegu.

Osocze bogatopytkowe – czy jest bezpieczne?

Podobnie jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, tak i lifting osoczem bogatopłytkowym niesie za sobą pewne ryzyko powikłań (jednakże porównawczo do innych sposobów jest ono bardzo nikłe). Przeprowadzenie zabiegu w delikatnej okolicy oczu wymaga dużej precyzji i wiedzy medycznej, dlatego nie jest wskazane poddawanie się zabiegom w gabinetach bez odpowiednich uprawnień. W Estetyce Oka zabiegi przeprowadzane są wyłącznie przez lekarzę okulistę specjalizujących się w medycynie estetycznej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Podczas zabiegu wykorzystywane jest osocze pacjenta, co gwarantuje biokompatybilność preparatu i zmniejsza ryzyko nietolerancji czy reakcji alergicznej. Zwiększa to zarówno skuteczność zabiegu, jak i przyspiesza regenerację skóry. Osocze bogatopłytkowe doskonale wpływa również na stan skóry atopowej czy wrażliwej, dla której większość zabiegów estetycznych jest niedostępnych.

 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu PRP?

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i karmienie piersią. Osocza bogatopłytkowego nie podaje się również pacjentom w trakcie terapii onkologicznej, jak i krótko po jej zakończeniu. Zabiegowi nie powinny poddawać się także osoby cierpiące na schorzenia o podłożu hematologicznym. W Estetyce Oka ostateczną decyzję o przeprowadzeniu zabiegu podejmuje lekarz, a ewentualne przeciwwskazania konsultowane są podczas wywiadu z pacjentem.

Jak często należy powtarzać zabieg ostrzykiwania osoczem?

W zależności od pożądanego efektu i stanu wyjściowego skóry, zabieg osoczem bogatopłytkowym może być przeprowadzany jednorazowo, stanowić część kuracji lub uzupełniać inne zabiegi okulistyki estetycznej. O częstotliwości przeprowadzanych zabiegów decyduje lekarz, w oparciu o obserwację reakcji skóry, efektów oraz oczekiwań pacjentów.

W jakim wieku warto wykonać zabieg osocza na twarz?

Zabieg przeznaczony jest dla osób dorosłych.  Ma on na celu zlikwidowanie oznak starzenia, dlatego stosowany jest główne u osób z cerą dojrzałą, z widocznymi zmarszczkami i brakiem jędrności. Może być jednak z powodzeniem stosowany również jako profilaktyka oznak starzenia, dzięki dobroczynnemu działaniu na gęstość i strukturę skóry. Zabieg z wykorzystaniem osocza stosuje się również w celu zmniejszenia blizn potrądzikowych, które mogą występować u osób w każdym wieku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra poddawana zabiegowi z użyciem osocza bogatopłytkowego musi być dokładnie oczyszczona i znieczulona. Po pomyślnej kwalifikacji, obszar skóry poddawanej zabiegowi jest oczyszczany, a następnie nakładany jest krem znieczulający. Po upływie 30 minut lekarz przystępuje do przeprowadzenia liftingu osoczem. Całość trwa ok. godziny, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.

 

Dlaczego my? 
W Estetyce Oka wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dla wyraźnego odmłodzenia okolicy oczu, jak i innych partii twarzy, które tego wymagają. Połączenie nowoczesnych metod ze specjalistyczną wiedzą okulistyczną oraz z zakresu medycyny esetycznej pozwala na przeprowadzanie zabiegów skutecznych, trwałych i przede wszystkim w pełni bezpiecznych.

1. Jestem lekarzem okulistą. Specjalizuję się w tzw. okulistyce estetycznej czyli wąskiej dziedzinie medycyny estetycznej poświęconej wyłącznie okolicom oczu oraz delikatnej skóry twarzy. Na pierwszym miejscu stawiam zdrowie i dobro naszych pacjena.

2. Przeprowadzam pełną kwalifikację do zabiegu, doradzam najlepsze rozwiązania i zapewniam konsultacje po przeprowadzonym zabiegu.

3. Wiele wykonanych zabiegów na delikatnej okolicy oczu (o podłożu estetycznym i klinicznym) pozwala zmaksymalizować ich skuteczność i zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Posiadam stosowne certyfikaty z zakresu medycyny estetycznej.

Mezoterapia osoczem – jak to wygląda w Estetyce Oka Katowice?

1. Kwalifikacja do zabiegu osoczem

Kwalifikację rozpoczynamy od pełnego wywiadu lekarskiego i diagnozy stanu skóry, która ma być poddana zabiegowi. Na podstawie wywiadu, naszej wiedzy i doświadczenia kwalifikujemy pacjenta do zabiegu lub proponujemy skuteczne rozwiązania alternatywne. Zabieg może być wykonany od razu lub w terminie wspólnie uzgodnionym z pacjentką

2. Zgoda na zabieg i informacja o jego przebiegu

Dbamy o to, aby nasi Pacjenci świadomie podejmowali decyzje o zabiegach estetycznych. Na każdym etapie zabiegu udzielamy pełnej informacji o jego przebiegu, rekonwalescencji, efektach i bezpieczeństwie.

3. Zabieg ostrzykiwania osoczem PRP

Do zabiegu wykorzystywana jest niewielka ilość krwi pacjenta, którą  pobieramy w sterylnych warunkach, a następnie odwirowujemy w celu wydzielenia czystego osocza bogatopłytkowego.

Lifting jest bezbolesny dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego na powierzchnię skóry poddawaną zabiegowi. Skóra po zabiegu może być obrzęknięta i zaczerwieniona, a w miejscach wkłuć mogą pojawić się niewielkie siniaki. Są to ślady krótkotrwałe, łatwe do zamaskowania makijażem.

4. Zalecenia po zabiegu

Po przeprowadzonym zabiegu wampirzego liftingu przekazujemy pacjentom indywidualne wskazania co do rekonwalescencji i pielęgnacji skóry. Pacjent otrzymuje również prywatny numer lekarza wykonującego zabieg, dzięki czemu w każdej chwili może otrzymać pomoc i poradę.

5. Rekonwalescencja

Wspólnie z pacjentem ustalamy termin wizyty kontrolnej dla oceny efektów przeprowadzonej mezoterapii osoczem PRP. Pozwala to na stałą opiekę lekarską aż do całkowitego wygojenia i osiągnięcia finalnego efektu minimalizując przy tym do minimum ryzyko związane z zabiegiem.

Zabieg osoczem (wampirzy lifting) – video

Zabieg wampirzego liftingu z podaniem osocza bogatopłytkowego poprzez urządzenie Dermapen (tzw. mezoterapia mikroigłowa). Po zabiegu skóra twarzy staje się widocznie młodsza dzięki pobudzeniu kolagenu i uruchomieniu naturalnych procesów jej regeneracji.

Przykład zastosowania terapii osoczem, które jest podawane tradycyjnie – za pomocą igły (mezoterapia). Lekarz podaje osocze w okolicach oczu oraz ust. Pacjentka poprawia dzięki temu teksturę swojej skóry, odżywia ją oraz dodatkowo nawilża.

Animacja pokazująca proces pozykiwania i wstrzykiwania osocza oraz sosób w jaki działa ono na skórę i stymuluje jej regenerację.

Osocze bogatopłytkowe – cennik

Koszt wizyty kwalifikującej do zabiegu to 150 zł. W przypadku pozytywnej kwalifikacji i wykonania zabiegu w gabinecie Estetyka Oka nie płacisz za tę wizytę.

 • Okolice oczu – 500 zł (Promocja -20%  przy zapisach do 30.05.2018 r. – 400 zł)
 • Twarz – 750 zł (Promocja -20%  przy zapisach do 30.05.2018 r. – 600 zł)
 • Szyja – 600 zł (Promocja -20%  przy zapisach do 30.05.2018 r. – 480 zł)
 • Dekolt – 600 zł (Promocja -20%  przy zapisach do 30.05.2018 r. – 480 zł)
 • Twarz + szyja – 1300 zł (Promocja -20%  przy zapisach do 30.05.2018 r. – 1000 zł)
 • Twarz + szyja + dekolt – 1500 zł (Promocja -20%  przy zapisach do 30.05.2018 r. – 1100 zł