Plastyka powiek górnych

Niechirurgiczny zabieg podniesienia powiek metodą plazmy Plexr

Nowoczesna technologia

Najpopularniejsza alternatywa dla zabiegu chirurgicznej blefaroplastyki powiek górnych

Efekt

Wyraźnie podniesienie powiek górnych i usunięcie nadmiaru skóry

Bezpieczeństwo

Bez skalpela, nacięć, krwi. Zabieg wykonywany przez certyfikowanego lekarza okulistę

Sposób na powieki górne

Cienka i delikatna skóra, która pokrywa górną powiekę powoduje, że zmiany związane ze starzeniem się są w okolicach oka szczególnie wcześnie widoczne. Opadanie powiek jest częstą przypadłością nie tylko ludzi starszych. Często potrafi mieć podłoże genetyczne lub być skutkiem prowadzonego trybu życia. Plastyka powiek górnych jest jednym z najczęściej wybieranych i preferowanych przez pacjentów sposobów poprawiania wyglądu oczu.

Zabiegi plastyki powiek górnych

Utrzymanie młodego wyglądu okolic oczu nie jest łatwe, bo nie zależy jedynie od dbania o regularny wypoczynek czy stosowania starannie dobranych kosmetyków. Choć codzienne zabiegi pielęgnacyjne są niewątpliwie ważne, w niektórych przypadkach jedynie poddanie się zabiegowi plastyki powiek górnych może dać szybki i zauważalny efekt. Wyróżniamy dwa główne rodzaje zabiegu plastyki powiek górnych – operacyjną (tzw. blefaroplastykę) oraz nieoperacyjną metodą plazmy (Plexr, Plasmage, Plasma IQ). W Estetyce Oka zajmujemy się głównie innowacyjną i nieinwazyjną technologią plazmy Plexr, która w większości przypadków potrafi dać taki sam efekt, jak w przypadku tradycyjnej plastyki powiek nie wymagając przy tym operacji oraz związanego z nią ryzyka i dość uciążliwej rekonwalescencji. W pewnych przypadkach konieczność cięcia jest ostatecznością i jedynym sposobem na opadające powieki. Jako doświadczeni specjaliści okulistyki profesjonalnie skonsultujemy Twój specyficzny problem i zaproponujemy adekwatne rozwiązania, które przyniosą pożądany efekt. Zabieg plazmowej blefaroplastyki powiek górnych  w Estetyce Oka to:

 • stała i kompleksowa opieka doświadczonego lekarza okulisty,
 • nowe, sprawdzone i bezpieczne urządzenie z europejskimi certyfikatami, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta
 • brak konieczności ingerencji w głębokie tkanki skóry,
 • natychmiastowy efekt oraz zdecydowanie krótszy (w porównaniu do tradycyjnej blefaroplastyki) czas powrotu do pełnej aktywności.

Innowacja z pogranicza okulistyki, chirurgii i medycyny estetycznej

Trwałe efekty widoczne dzięki naturalnym procesom regeneracji skóry

Brak skalpela, krwawienia i opatrunków

Efekt widoczny natychmiast po zabiegu

Niższe ryzyko podczas zabiegu

Krótsza rekonwalescencja

Możliwość normalnego funkcjonowania w życiu codziennym

Zabieg wykonywany przez certyfikowanego lekarza okulistę

Potrzeba 1-3 zabiegów dla uzyskania pełnego efektu

Naukowe publikacje, metoda rozpowszechniona na całym świecie

Plastyka powiek górnych - efekty

W Estetyce Oka wykonujemy zabieg nieoperacyjnej plazmowej plastyki opadających powiek górnych, które w jego wyniku zostają widocznie podniesione i odmłodzone. Plexr jest z powodzeniem stosowany w Europie Zachodniej (obecny w niemal wszystkich krajach Unii), gdzie kolejne badania kliniczne potwierdzają jego skuteczność. Wśród najbardziej odczuwalnych i podkreślanych efektów, które można dzięki niemu uzyskać są:

 • możliwość całkowitego usunięcia defektu związanego z nadmiarem skóry na powiece,
 • uzyskanie właściwego napięcia skóry okolic oczu,
 • usunięcie asymetrii powiek,
 • efekt bez ran, blizn, przebarwień czy jakichkolwiek innych śladów na skórze,
 • wygładzenie skóry powiek oraz pobudzenie jej naturalnych procesów odbudowy poprzez stymulację włókien kolagenowych,
 • skuteczność porównywalna do tradycyjnej blefaroplastyki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg korekcji powiek górnych?

Lifting powiek górnych niesie ze sobą wiele korzyści związanych zarówno z estetyką, jak i ze zmniejszeniem zagrożenia utraty pełnego pola widzenia. Plazmowa terapia PLEXR jest dedykowana osobom, które:

 • chciałyby poprawić wygląd swoich oczu w związku z opadaniem górnej powieki,
 • szukają sposobów poprawy napięcia skóry wokół oczu i zniwelowania zmarszczek,
 • doceniają połączenie najnowszych technologii z naturalnymi tendencjami skóry do regeneracji
 • czują się niekomfortowo, ponieważ ich spojrzenie wydaje się zmęczone i smutne,
 • obawiają się ryzyka zabiegu chirurgicznego powiek i dłuższego gojenia się ran,
 • mają wskazania medyczne do operacji plastycznej powiek z uwagi na zmniejszające się pole widzenia.

Działanie PLEXR jest bezpiecznym sposobem uzyskania optymalnego napięcia skóry. Precyzyjna interwencja pewnie i skutecznie oddziałuje na skórę bez ingerencji w tkanki.

Przed i po zabiegu plastyki Plexr

Spodziewany efekt korekcji powiek górnych plazmą Plexr dostrzegalny jest niemal natychmiast – skóra jest lepiej napięta, a górne powieki uniesione. Dodatkowo już po ok. tygodniu będzie można zauważyć jej wyraźne uelastycznienie i odmłodzenie dzięki pobudzeniu jej do naturalnej regeneracji i odbudowy włókien białkowych.
Powieka górna przed zabiegiem:

 • nadmiar skóry, fałdy, opadanie
 • wiotkość, brak napięcia,
 • zmęczony i smutny wygląd twarzy.

Powieka górna po zabiegu nieoperacyjnej plastyki powieki górnej:

 • likwidacja nadmiarowych fałdów skórnych,
 • uzyskanie jędrności i elastyczności,
 • młode, promienne spojrzenie.

Lifting powiek górnych może przynieść wspaniałe i łatwo dostrzegalne efekty, które można zobaczyć na przykładach zdjęć zamieszczonych poniżej. Obrazują one dokonujące się w naszych gabinetach pożądane przez pacjentów metamorfozy.

plexr-estetyka-oka-zdjecie-przed-zabiegiem Przed
plexr-estetyka-oka-zdjece-po-zabiegu Tuż po

Pacjentka tuż po zabiegu plazmą Plexr i nałożeniu fluidu maskująco-regeneracyjnego. Wyraźnie widać ubytek nadmiaru skóry powiek górnych. W wyniku naturalnych procesów regeneracyjnych skóra ulegnie naprężeniu – efekt będzie bardziej widoczny.

Opadająca powieka przed zabiegiem Plexr

Powieka tuż po zabiegu plazmą – widoczny ubytek skóry

plexr powieki miesiac po zabiegu

Powieka górna miesiąc po zabiegu Plexr

plexr powieki miesiac po drugim zabiegu

Powieka górna miesiąc po drugim zabiegu Plexr

Powieka dolna – przed i po zabiegu

Kurze łapki – przed i po zabiegu

Powieka dolna i kurze łapki – przed i po zabiegu

Trwałość efektów zabiegu

Już po jednej sesji można dostrzec spektakularne efekty nieoperacyjnej blefaroplastyki polegające na radykalnym usunięciu defektu. Tuż po zabiegu plazmą Plexr pacjenci mogą zauważyć wyraźne uniesienie górnej powieki oraz ujędrnienie skóry w okolicy oka. To, czy kolejne interwencje będą konieczne, zależy od konkretnego problemu oraz oczekiwań pacjenta zestawionych kompromisowo z koncepcją leczenia przedstawioną przez lekarzy specjalistów z Estetyki Oka. Uaktywniana podczas terapii skłonność skóry do naturalnej produkcji włókien kolagenowych pozwoli zauważyć kolejne zalety interwencji po upływie kilku tygodni. Ostateczny rezultat terapeutyczny utrzymuje się kilka lat, a jego trwałość zależy m.in. od czynników genetycznych czy ogólnego stylu życia

Plastyka powiek górnych plazmą krok po kroku

1. Kwalifikacja do zabiegu

Każdy zabieg nieoperacyjnej korekty powiek górnych metodą Plexr jest poprzedzony konsultacją okulistyczną oraz estetyczną. Udzielamy Ci pełnej informacji o zabiegu, jego przebiegu oraz odpowiadamy na wszelkie pytania.

1. Kwalifikacja do zabiegu
2. Znieczulenie powiek górnych

Przed zabiegiem lekarz nakłada na okolicę zabiegową krem znieczulający. Po odczekaniu 20-30 min Pacjent jest gotowy do zabiegu.

2. Znieczulenie powiek górnych
3. Zabieg nieoperacyjnej blefaroplastyki górnych powiek

Zabieg niechirurgicznej plastyki trwa ok. 20 minut. Polega on na intensywnym zbliżaniu i oddalaniu końcówki urządzenia w kierunku skóry górnych powiek.

3. Zabieg nieoperacyjnej blefaroplastyki górnych powiek
4. Zalecenia od lekarza

Każdy pacjent otrzymuje zestaw zaleceń i porad, jak dbać o okolice pozabiegowe. Radzimy też, jak umiejętnie zamaskować powstałe strupki, które samoczynnie odpadają po kilku dniach.

4. Zalecenia od lekarza
5. Krótka rekonwalescencja

Otrzymasz prywatny numer telefonu lekarza wykonującego zabieg. Będziesz mógł w dowolnym momencie zadzwonić i zapytać o poradę. Pacjenci wracają do swoich obowiązków nawet już po 3 dniach od zabiegu.

5. Krótka rekonwalescencja
6. Wizyta kontrolna

W określonym czasie po zabiegu zapraszamy na wizytę kontrolną aby sprawdzić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo i we właściwym tempie. W trakcie tej wizyty wspólnie z lekarzem podejmiesz decyzję o kolejnym zabiegu. W zależności od stopnia zaawansowania Twojego problemu może wystąpić konieczność wykonania dodatkowego 1 lub 2 zabiegów.

6. Wizyta kontrolna

Co mówią inni?

Plastyka powiek opinie

Zabieg na powieki górne - często zadawane pytania

Dlaczego plastyka powiek górnych Plexr w Esetyce Oka Katowice?

Przede wszystkim dlatego, iż jesteśmy specjalistami okulistyki zajmującymi się okulistyką i medycyną estetyczną. Doskonale wiemy, jak prawidłowo dbać o oczy i wrażliwą skórę wokół nich. W przypadku wystąpienia powikłań, co jeszcze nam się nie zdarzyło, potrafimy odpowiednio pokierować leczeniem. Jako jedne z pierwszych i niewielu okulistów w Polsce wykonujemy zabiegi nieoperacyjnej blefaroplastyki powiek górnych czy dolnych i wiemy, że metoda ta jest realną alternatywą dla skalpela. Wykonałyśmy szereg zabiegów plazmą Plexr oraz innymi metodami usuwania nadmiaru skóry powiek czy redukcji ich wiotkości. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie dobrać najwłaściwszą metodę rozwiązania Twojego problemu z powiekami czy skórą twarzy. W pewnych uzasadnionych przypadkach możemy wręcz odradzać zabieg Plexr i zaproponować inne rozwiązanie, np. operacyjną blefaroplastykę, laser czy nawet zasugerować brak konieczności zabiegu w danym momencie lub jego czasowe wstrzymanie.
Regularnie szkolimy się w Polsce i za granicą (m.in. u jednego z czołowych okuloplastyków w Europie dr Tsioumasa Sotirisa, autora książki “New Treatment with Plasma Exeresis for Non- Surgical Blepharoplasty” oraz w Londynie u Tiziany Giovanelli – British Aesthetic Institute). Naszym celem jest stosowanie najlepszych technik przynoszących oczekiwane przez Pacjentów rezultaty.

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu korekcji powiek górnych?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem okulistą doświadczonym w dziedzinie okulistyki i medycyny estetycznej, który dokonuje kwalifikacji. Lekarz odbył niezbędne kursu z zakresu operowania plazmą oraz posiada odpowiednie certyfikaty. Nasi okuloplastycy każdorazowo analizują przyczynę problemu opadających powiek oraz innych defektów skóry oraz Twoją indywidualną fizjonomię. Naszym celem jest zadowolenie pacjenta, możliwie trwały efekt oraz realne zredukowanie lub usunięcie problemu. Pamiętaj, iż w przypadku zakwalifikowania się do zabiegu plazmą i wykonania go w Estetyce Oka nie ponosisz opłaty za wizytę kwalifikującą. Zabieg może odbyć się od razu po pozytywnej kwalifikacji.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek górnych przy użyciu Plexr?

Wśród wielu zalet zabiegu plazmowego PLEXR pacjenci doceniają szczególnie krótkotrwały okres powrotu do pełnej formy i codziennych aktywności. Choć proces gojenia i regeneracji skóry jest kwestią indywidualną i u zdecydowanej większości osób nie pojawiają się żadne komplikacje, warto mieć świadomość efektów ubocznych takich jak:

 • delikatny świąd skóry do trzech dni po zabiegu,
 • kilkudniowe zaczerwienienie i opuchlizna,
 • niewielkie strupki, które można kamuflować rekomendowanymi przez lekarza preparatami,

Przeprowadzający zabieg lekarz okulista po zakończonej terapii przedstawia zalecenia i porady, które pomogą w pielęgnacji skóry i uzyskaniu jak najlepszego efektu końcowego. Udostępnia również swój prywatny numer telefonu. Holistyczne podejście do okulistyki estetycznej w Estetyce Oka, które łączy nowe idee technologiczne z właściwą każdemu rodzajowi skóry skłonnością do odnawiania się, to szansa na naturalnie piękne spojrzenie.  

Ile zabiegów plastyki powiek plazmą potrzebuję aby osiągnąć optymalny efekt?

Część pacjentów wykonuje tylko 1 zabieg, gdyż jest zadowolona z uzyskanego efektu. W przypadku dużej ilości nadmiarowej skóry powiek górnych wykonywane są maksymalnie 3 zabiegi nieoperacyjnej plastyki powiek w odstępach 40 dniowych,

Jak się przygotować do zabiegu plazmą?

Zabieg nieablacyjnej chirurgii powiek górnych nie jest długi i z reguły na jego przeprowadzenie potrzebujemy ok. 60 minut. Plazma PLEXR nie wymaga specjalnego przygotowania – w umówionym dniu można unikać robienia mocnego makijażu, ale wystarczy też dokładnie zmyć go przed terapią. Tuż przed rozpoczęciem lekarz starannie oczyszcza skórę oraz aplikuje środek znieczulający w postaci kremu. Przeprowadzający zabieg specjalista zbliżając końcówkę urządzenia do powieki wykonuje na powierzchni skóry niewielkie punkty. Jego działanie nie powoduje przecięcia tkanek czy ich nekrozy. Nie występuje także krwawienia czy poparzenie naskórka. Powstałe w wyniku interwencji strupki przeciętnie goją się od 4 do 7 dni.

Przeciwskazania do zabiegu nieoperacyjnej plastyki powiek

Plazmowa blefaroplastyka PLEXR jest bezpieczną alternatywą dla chirurgii tradycyjnej. Choć wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, nie można bagatelizować dokładnych konsultacji poprzedzających decyzję o skorzystaniu z plazmy. W Estetyce Oka przestrzegamy wielu standardów:

 • kwalifikację do zabiegu poprzedzamy rzetelnym wywiadem i dokładną oceną defektu,
 • mając na uwadze zdrowie i zadowolenie pacjenta z efektów zabiegu doradzamy terapie najbardziej adekwatne do jego problemu,
 • zasadniczo nie wykonujemy więcej niż trzy zabiegi w kilkutygodniowym odstępach,
 • podkreślamy obiektywne przeciwwskazania, do których należą: ciąża oraz okres karmienia, stany zapalne skóry, świeża opalenizna oraz choroby autoimmunologiczne.

Czy będę odczuwał ból w trakcie zabiegu plazmą?

W trakcie zabiegu powieki górne zostają miejscowo znieczulone. Oznacza to, że w większości przypadków ból będzie prawie nieodczuwalny i należy go traktować w kategoriach dyskomfortu. Bardzo rzadko zdarza nam się, iż Pacjenci odczuwają znaczący ból w trakcie zabiegu. W tych przypadkach lekarz dostosowuje się do Pacjenta i jego indywidualnego progu bólowego.

Plastyka powiek górnych cena

Chcesz nas o coś spytać lub się umówić?

32 7061230

Pracujemy w godzinach 9:00 – 19:00

ul. Porcelanowa 23 Katowice
budynek B