Lifting powiek i twarzy Plexr

Bezpieczny zabieg plazmą z trwałymi efektami na lata

Nowoczesna technologia

Bez blizn, przebarwień, krótki okres rekonwalescencji

Efekt

Ponad 10 lat na rynku, kilkaset tysięcy zabiegów na całym świecie

Bezpieczeństwo

Bez skalpela, nacięć, krwi. Zabieg wykonywany przez certyfikowanego lekarza okulistę

Czym jest Plexr dlaczego jest rewolucyjny?

PLEXR generuje plazmę pomiędzy między końcówką urządzenia i skórą pacjenta. Urządzenie wytwarza bezpieczny łuk elektryczny, który odparowuje naskórek dzięki czemu nadmiar skóry zostaje usunięty. Po zabiegu uruchomione zostają naturalne procesy regeneracyjne dzięki czemu skóra naciąga się i sprawia wrażenie młodszej. Warstwa podstawna naskórka pozostaje nienaruszona, również otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu. W trakcie zabiegu nie występuje krwawienie.

Innowacja z pogranicza okulistyki, chirurgii i medycyny estetycznej

Trwałe efekty widoczne dzięki naturalnym procesom regeneracji skóry

Brak skalpela, krwawienia i opatrunków

Efekt widoczny natychmiast po zabiegu

Niższe ryzyko podczas zabiegu

Krótsza rekonwalescencja

Możliwość normalnego funkcjonowania w życiu codziennym

Zabieg wykonywany przez certyfikowanego lekarza okulistę

Potrzeba 1-3 zabiegów dla uzyskania pełnego efektu

Naukowe publikacje, metoda rozpowszechniona na całym świecie

Zabieg Plexr Katowice w Estetyce Oka

  • Powierz okolicę Twoich oczu lekarzowi specjaliście okulistyki, który doskonale wie co jest dla nich dobre, a co im szkodzi. Wykonaliśmy wiele zabiegów na oczach i ich okolicach – zarówno tych o podłożu estetycznym, jak i klinicznym.
  • Jako okuliści, po dogłębnym wywiadzie lekarskim, zawsze proponujemy naszym zdaniem najwłaściwszą metodę do rozwiązania Twojego problemu. Chcemy, aby zaproponowany program był możliwie najbezpieczniejszy i dający najbardziej optymalny efekt. W przypadku wykonywania zabiegu w Estetyce Oka – konsultacja kwalifikująca jest bezpłatna.
  • Jesteśmy jednymi z okulistów-pionierów w Polsce, którzy wykonują zabiegi z użyciem plazmy. Wciąż szkolimy się za granicą celem aktualizacji wiedzy, doskonalenia techniki i wymiany doświadczeń z innymi okuloplastykami.
  • Gabinet Estetyka Oka w 2018 r. zakupił najnowszą wersję urządzenia PLEXR – PLEXR Plus – zaopatrzoną w dotykowy panel umożliwiający odpowiedni poziom kontroli nad parametrami plazmy.

Zastosowanie plazmy Plexr

Plexr znajduje zastosowanie nie tylko do korekty powiek. Zjawisko obkurczania skóry w wyniku działania plazy wykorzystywane jest w wielu innych partiach twarzy z bardzo dobrymi efektami zabiegowymi.

  • Zmarszczki palacza
  • Usuwanie włókniaków
  • Redukcja blizn
  • Zmainy potrądzikowe
  • Usuwanie brodawek
  • Redukcja starczych plam

Zdjęcia przed i po zabiegu Plexr

plexr-estetyka-oka-zdjecie-przed-zabiegiem Przed
plexr-estetyka-oka-zdjece-po-zabiegu Tuż po

Pacjentka tuż po zabiegu plazmą Plexr i nałożeniu fluidu maskująco-regeneracyjnego. Wyraźnie widać ubytek nadmiaru skóry powiek górnych. W wyniku naturalnych procesów regeneracyjnych skóra ulegnie naprężeniu – efekt będzie bardziej widoczny.

Przed
2 miesiące po

Pacjent po zabiegu plazmą i pełnej regeneracji skóry wokół oczu (około 2 miesięcy). Efekt osiągnięty już po jednym zabiegu Plexr

Opadająca powieka przed zabiegiem Plexr

Powieka tuż po zabiegu plazmą – widoczny ubytek skóry

plexr powieki miesiac po zabiegu

Powieka górna miesiąc po zabiegu Plexr

plexr powieki miesiac po drugim zabiegu

Powieka górna miesiąc po drugim zabiegu Plexr

Powieka dolna – przed i po zabiegu

Kurze łapki – przed i po zabiegu

Powieka dolna i kurze łapki – przed i po zabiegu

Video

Zobacz, jak wygląda zabieg podniesienia powiek górnych i liftingu powiek dolnych metodą plazmy Plexr w gabinecie Estetyka Oka. Na filmie prezentujemy także efekty zabiegu w postaci stanu przed i po działaniu plazmy.

Jak wygląda zabieg plazmą Plexr?

1. Kwalifikacja do zabiegu

Każdy zabieg Plexr jest poprzedzony konsultacją okulistyczną oraz estetyczną obejmująca niezbędne badania i pomiary oraz wywiad lekarski. Oceniamy, czy plazma jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Alternatywnie, jeśli to możliwe, proponujemy inne możliwe rozwiązania problemu. Udzielamy Ci pełnej informacji o zabiegu, jego przebiegu oraz odpowiadamy na wszelkie pytania.

1. Kwalifikacja do zabiegu
2. Miejscowe znieczulenie okolicy zabiegowej

Przed zabiegiem lekarz nakłada na okolicę zabiegową krem znieczulający, który usuwa ból lub ogranicza go do minimum (wówczas Pacjenci mówią jedynie o pewnym dyskomforcie, który jest łatwy do przezwyciężenia).

2. Miejscowe znieczulenie okolicy zabiegowej
3. Zabieg PLEXR

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa ok. 20 minut. Polega on na intensywnym zbliżaniu i oddalaniu końcówki urządzenia w kierunku skóry powiek lub twarzy. W wyniku działania plazmy dochodzi do usunięcia nadmiaru skóry oraz uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych dzięki którym nabierze ona sprężystości i zostanie naciągnięta.

3. Zabieg PLEXR
4. Zalecenia

Dla każdego Pacjenta przygotowujemy zestaw indywidualnych zaleceń i porad, jak dbać o okolice pozabiegowe w kolejnych dniach rekonwalescencji. Radzimy też, jak umiejętnie zamaskować powstałe strupki, które same odpadną po kilku dniach.

4. Zalecenia
5. Rekonwalescencja

Otrzymasz prywatny numer telefonu lekarza wykonującego zabieg. Będziesz mógł w dowolnym momencie zadzwonić i zapytać o poradę. Pacjenci wracają do swoich obowiązków nawet już po 3 dniach od zabiegu.

5. Rekonwalescencja
6. Wizyta kontrolna

W określonym czasie po zabiegu zapraszamy na wizytę kontrolną aby sprawdzić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo i we właściwym tempie. W trakcie tej wizyty wspólnie z lekarzem podejmiesz decyzję o kolejnym zabiegu. W zależności od stopnia zaawansowania Twojego problemu może wystąpić konieczność wykonania dodatkowego 1 lub 2 zabiegów.

6. Wizyta kontrolna

Co mówią inni?

Opinie naszych Pacjentów

Zabieg plazmą Plexr - często zadawane pytania

Dlaczego plazma Plexr w Esetyce Oka Katowice?

Przede wszystkim dlatego, iż jesteśmy specjalistami okulistyki zajmującymi się okulistyką i medycyną estetyczną. Doskonale wiemy, jak prawidłowo dbać o oczy i wrażliwą skórę wokół nich. W przypadku wystąpienia powikłań, co jeszcze nam się nie zdarzyło, potrafimy odpowiednio pokierować leczeniem. Jako jedne z pierwszych i niewielu okulistów w Polsce wykonujemy zabiegi nieoperacyjnej blefaroplastyki powiek górnych czy dolnych i wiemy, że metoda ta jest realną alternatywą dla skalpela. Wykonałyśmy szereg zabiegów plazmą Plexr oraz innymi metodami usuwania nadmiaru skóry powiek czy redukcji ich wiotkości. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie dobrać najwłaściwszą metodę rozwiązania Twojego problemu z powiekami czy skórą twarzy. W pewnych uzasadnionych przypadkach możemy wręcz odradzać zabieg Plexr i zaproponować inne rozwiązanie, np. operacyjną blefaroplastykę, laser czy nawet zasugerować brak konieczności zabiegu w danym momencie lub jego czasowe wstrzymanie.
Regularnie szkolimy się w Polsce i za granicą (m.in. u jednego z czołowych okuloplastyków w Europie dr Tsioumasa Sotirisa, autora książki “New Treatment with Plasma Exeresis for Non- Surgical Blepharoplasty” oraz w Londynie u Tiziany Giovanelli – British Aesthetic Institute). Naszym celem jest stosowanie najlepszych technik przynoszących oczekiwane przez Pacjentów rezultaty.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu Plexr?

Żaden zabieg nie oferuje trwałych efektów, także operacja. Badania dowodzą, iż w przypadku zabiegów Plexr efekt liczony jest w latach, nie miesiącach. Nie jest możliwym podanie dokładnego czasu, gdyż procesy starzenia się skóry są naturalne, a ich dynamika jest cechą indywidualną. Dodatkowo występuje wiele innych czynników, które mogą skracać lub wydłużać efekt – styl życia, stres, ekspozycja na słońce. Pamiętaj, że Plexr usuwa nadmiar skóry, a nie tylko ją naciąga. Z tego powodu efekty powinny się utrzymywać przez podobny czas jak w przypadku operacyjnej blefaroplastyki.

Jak wygląda kwalifikacja do zabieg Plexr?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem okulistą doświadczonym w dziedzinie okulistyki i medycyny estetycznej, który dokonuje kwalifikacji. Lekarz odbył niezbędne kursu z zakresu operowania plazmą oraz posiada odpowiednie certyfikaty. Nasi okuloplastycy każdorazowo analizują przyczynę problemu opadających powiek oraz innych defektów skóry oraz Twoją indywidualną fizjonomię. Naszym celem jest zadowolenie pacjenta, możliwie trwały efekt oraz realne zredukowanie lub usunięcie problemu. Dlatego możemy zasugerować Ci alternatywne rozwiązania w postaci np. operacyjnej plastyki, lasera CO2 czy mezoterapii mikroigłowej Dermapen. Tłumaczymy również ich specyfikę i różnicę pomiędzy nimi w Twoim konkretnym przypadku. Pamiętaj, iż w przypadku zakwalifikowania się do zabiegu plazmą i wykonania go w Estetyce Oka nie ponosisz opłaty za wizytę kwalifikującą. Zabieg może odbyć się od razu po pozytywnej kwalifikacji.

Jakie są efekty uboczne plastyki powiek przy użyciu Plexr?

PLEXR jest bezpiecznym rozwiązaniem. Jak większości zabiegów tego typu towarzyszą mu efekty uboczne, które trwają ok. 5 do 7 dni i są zdecydowanie mniej uciążliwe aniżeli te w przypadku tradycyjnej interwencji chirurgicznej. W tym czasie utrzymują się niewielkie brązowe punkty-strupki na skórze, które następnie samoistnie odpadają. Przez pierwsze 1-3 dni może również występować odczuwalny świąd. W większości przypadków ok. 5 dnia znikają strupki i uczucie swędzenia. Skóra w miejscu zabiegu jest wtedy świeża i różowa. Można na nią nakładać dedykowane preparaty kamuflujące. W trakcie pierwszych 5 dni również można maskować strupki przy użyciu specjalnych kremów maskujących rekomendowanych przez lekarza. Część pacjentów już w 3 dniu wraca do swoich obowiązków zawodowych przykrywając okolicę zabiegową fluidem, który ma właściwości regeneracyjne – dostaniesz od nas próbkę w prezencie.

Po zabiegu w Estetyce Oka otrzymasz zestaw rekomendacji, jak dbać o skórę celem zminimalizowania efektów ubocznych i przyspieszenia procesów gojenia.

 

Ile zabiegów plazmą potrzebuję aby osiągnąć optymalny efekt?

Zarówno nasz doświadczenia, jak i badania kliniczne pokazują, iż ilość zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz stopnia opadnięcia powieki czy zaawansowania innego problemu skórnego. Najczęściej wykonuję 1-3 zabiegów plazmą na powieki w odstępach ok. 40 dni, co daje najoptymalniejszy efekt.

Jak się przygotować do zabiegu plazmą?

W dniu zabiegu zaleca się unikanie nakładania makijażu w okolicach oczu. Po wypełnieniu formularza zgody na zabieg, Twoja skóra zostanie oczyszczona przez lekarza, następnie zostanie na nią nałożony krem znieczulający aby zredukować ból w trakcie zabiegu. Po odczekaniu ok. 30 min (czas potrzebny na zadziałanie znieczulenia) lekarz-operator przystępuje do zabiegu. Sam zabieg najczęściej trwa ok. 20 minut i polega na szybkim i częstym zbliżaniu końcówki urządzenia do skóry okolic oczu. Większość efektów jest widoczna natychmiast po zakończeniu zabiegu. Otrzymasz od nas również prywatny numer lekarza, który wykonywał zabieg – będziesz mógł do niego zadzwonić z pytaniami w trakcie rekonwalescencji.

Czy plazma Plexr jest bezpieczna?

W skrócie: tak, zwłaszcza wtedy, kiedy zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego lekarza okuloplastyka.  Urządzenie wytwarza określone częstotliwości prądu, które pozwalają na wytworzenie plazmy. Prąd nie przepływa przez pacjenta i lekarza wykonującego zabieg. Plexr posiada również szereg certyfikatów dopuszczających go na rynek europejski. W chwili obecnej zabiegi są wykonywane w niemal wszystkich krajach UE, zaś samo urządzenie jest dostępne na rynku od 2010 roku. Jego debiut był poprzedzony wieloletnimi badaniami włoskich naukowców. Publikacje i certyfikaty świadczące o bezpieczeństwu rozwiązania Plexr:

Czy będę odczuwał ból w trakcie zabiegu plazmą?

PLEXR jest bezpiecznym rozwiązaniem. Jak większości zabiegów tego typu towarzyszą mu efekty uboczne, które trwają ok. 5 do 7 dni i są zdecydowanie mniej uciążliwe aniżeli te w przypadku tradycyjnej interwencji chirurgicznej. W tym czasie utrzymują się niewielkie brązowe punkty-strupki na skórze, które następnie samoistnie odpadają. Przez pierwsze 1-3 dni może również występować odczuwalny świąd. W większości przypadków ok. 5 dnia znikają strupki i uczucie swędzenia. Skóra w miejscu zabiegu jest wtedy świeża i różowa. Można na nią nakładać dedykowane preparaty kamuflujące. W trakcie pierwszych 5 dni również można maskować strupki przy użyciu specjalnych kremów maskujących rekomendowanych przez lekarza. Część pacjentów już w 3 dniu wraca do swoich obowiązków zawodowych przykrywając okolicę zabiegową fluidem, który ma właściwości regeneracyjne – dostaniesz od nas próbkę w prezencie.

Po zabiegu w Estetyce Oka otrzymasz zestaw rekomendacji, jak dbać o skórę celem zminimalizowania efektów ubocznych i przyspieszenia procesów gojenia.

 

Zabieg Plexr cena

Chcesz nas o coś spytać lub się umówić?

32 7061230

Pracujemy w godzinach 9:00 – 19:00

ul. Porcelanowa 23 Katowice
budynek B