Lifting powiek i twarzy plazmą PLEXR

Lifting powiek i twarzy z plazmą PLEXR

Chirurgia bez skalpela z trwałymi efektami na lata

Plazma PLEXR w rękach Estetyki Oka

Zastosowanie PLEXR

Jak wygląda zabieg?

Czym jest PLEXR i dlaczego jest rewolucyjny?

PLEXR generuje plazmę pomiędzy między końcówką urządzenia i skórą pacjenta. Urządzenie wytwarza bezpieczny łuk elektryczny, który odparowuje naskórek i powoduje obkurczanie się skóry w miejscu jego działania. Warstwa podstawna naskórka pozostaje nienaruszona, również otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu. W trakcie zabiegu nie występuje krwawienie.

 • Innowacja z pogranicza okulistyki, chirurgii i medycyny estetycznej
 • Trwałe efekty widoczne dzięki naturalnym procesom regeneracji skóry
 • Brak skalpela i opatrunków
 • Szybka i prosta procedura zabiegowa
 • Większość efektów widoczna natychmiast po zabiegu
 • Niższe ryzyko podczas zabiegu
 • Krótsza rekonwalescencja
 • Możliwość normalnego funkcjonowania w życiu codziennym
 • Oszczędność pieniędzy

 

Zabieg PLEXR Katowice w gabinecie Estetyka Oka

 • Powierz okolicę Twoich oczu doświadczonemu specjaliście okulistyki, który doskonale wie co jest dla nich dobre, a co im szkodzi. Wykonałam wiele zabiegów na oczach i ich okolicach – zarówno tych o podłożu estetycznym, jak i klinicznym.
 • Jako okulistka, po dogłębnym wywiadzie lekarskim, zawsze proponuję moim zdaniem najwłaściwszą metodę do rozwiązania Twojego problemu. Chcę aby zaproponowany program był możliwie najbezpieczniejszy i dający najbardziej optymalny efekt. W przypadku wykonywania zabiegu w Estetyce Oka – konsultacja kwalifikująca jest bezpłatna.
 • Jestem jednym z okulistów-pionierów w Polsce, który wykonuje zabiegi z użyciem plazmy. Wciąż szkolę się za granicą celem aktualizacji wiedzy, doskonalenia techniki i wymiany doświadczeń z innymi okuloplastykami.
 • Gabinet Estetyka Oka w 2018 r. zakupił najnowszą wersję urządzenia PLEXR – PLEXR Plus – zaopatrzoną w dotykowy panel umożliwiający odpowiedni poziom kontroli nad parametrami plazmy.

Zastosowanie PLEXR

Głównym wskazaniem PLEXR jest lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka). Plazma znajduje również skuteczne zastosowanie w szeregu innych defektów skóry.

 

 • Lwia bruzda
 • Lifting szyi
 • Lifting twarzy
 • Korekta blizn i zmian potrądzikowych
 • Usuwanie włókniaków 
 • Usuwanie kępek żółtych, brodawek 
 • Redukcja rozstępów i blizny
 • Redukcja plam starczych

 

Galeria zdjęć przed i po zabiegu PLEXR

Niechirurgiczna blefaroplatyka powiek górnych

Korekcja powiek dolnych

PLEXR – od decyzji do efektu

1. Kwalifikacja do zabiegu

Każdy zabieg PLEXR jest poprzedzony konsultacją okulistyczną oraz estetyczną obejmująca niezbędne badania i pomiary. Oceniam, czy PLEXR jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Alternatywnie, jeśli to możliwe, proponuję inne możliwe rozwiązania problemu.

2. Zgoda na zabieg i informacja o jego przebiegu

Uzyskasz komplet informacji nt spodziewanych efektów, technologii mikrowiązki plazmy, zabiegu, bezpieczeństwa i rekonwalescencji.

3. Zabieg PLEXR

Zabieg wraz z przygotowaniem trwa ok. 30 minut i poprzedzony jest nałożeniem kremu znieczulającego, który redukuje dyskomfort i ból. Polega on na intensywnym zbliżaniu i oddalaniu końcówki urządzenia w kierunku skóry powiek lub twarzy.

4. Zalecenia

Dla każdego Pacjenta przygotowuję zestaw indywidualnych zaleceń i porad, jak dbać o okolice pozabiegowe w kolejnych dniach rekonwalescencji. Radzę też, jak umiejętnie zamaskować powstałe strupki.

5. Rekonwalescencja

Otrzymasz mój prywatny telefonu. Będziesz mógł w dowolnym momencie zadzwonić i zapytać o poradę.

6. Wizyta kontrolna

W określonym czasie po zabiegu zapraszam na wizytę kontrolną aby sprawdzić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo i we właściwym tempie. W trakcie tej wizyty wspólnie z lekarzem podejmiesz decyzję o kolejnym zabiegu. W zależności od stopnia zaawansowania Twojego problemu może wystąpić konieczność wykonania dodatkowego 1 lub 2 zabiegów.

Chcesz umówić zabieg lub masz pytania?

Zapraszamy: +48 706 12 30

PLEXR w Estetyce Oka – opinie naszych Pacjentów

Video PLEXR

Przykład typowego zabiegu podniesienia powiek górnych przy użyciu urządzenia PLEXR. Operator, dzięki generowanej plazmie, odparowuje naskórek w wyniku czego powstają brązowe punkty.

PLEXR znajduje zastosowanie w leczeniu szeregu innych chorób i defektów skóry, m.in. blizn potrądzikowych, gradówki, znamion, zrogowacenae skóry czy redukcji blizn.

Estetyka Oka posiada najnowszą wersję urządzenia – PLEXR PLUS, zaopatrzoną w panel  dotykowy umożliwiający monitorowanie pracy urządzenia oraz zadawanie właściwych parametrów  pracy.

Cena zabiegu plazmą PLEXR

Koszt wizyty kwalifikującej do zabiegu to 150 zł. W przypadku pozytywnej kwalifikacji i wykonania zabiegu w Estetyce Oka nie płacisz nic. Wizyta kontrolna również jest bezpłatna.

 

Zabiegi z użyciem PLEXR Plus

Usługa i zakres Cena
Niechirurgiczna blefaroplastyka powiek górnych (korekta opadających powiek)
Dla poprawienia efektu możliwy kolejny zabieg przeprowadzony w odstępie 4-8 tyg – 500 zł

1200 zł/dwoje oczu
Niechirurgiczna plastyka wiotkości skóry powiek dolnych
Dla poprawienia efektu możliwy kolejny zabieg przeprowadzony w odstępie 4-8 tyg – 500 zł
1200 zł/dwoje oczu
Redukcja zmarszczek skóry okolic oczu  (kurze łapki) 

800 zł
Redukcja  zmarszczek czoła plus lwia bruzda 

600 zł
Redukcja zmarszczek palacza  

800 zł
Redukcja  zmarszczek okolicy przedusznej 

500 zł
Korekcja podwinięcia powieki dolnej 

1500 zł
Niechirurgiczne usunięcie zmian skórnych powiek, w tym zmian mnogich, rozsianych 

300-800 zł
Pakiety PLEXR Plus
Niechirurgiczna blefaroplastyka powiek górnych (korekta opadających powiek) plus redukcja zmarszczek okolicy oczu (kurze łapki)

Dla poprawienia efektu możliwy kolejny zabieg przeprowadzony w odstępie 4-8 tyg- 500 zł

1800 zł
Niechirurgiczna plastyka wiotkości skóry powiek dolnych plus redukcja zmarszczek okolicy oczu (kurze łapki) 

Dla poprawienia efektu możliwy kolejny zabieg przeprowadzony w odstępie 4-8 tyg – 500 zł

1800 zł
Redukcja zmarszczek skóry okolic oczu  (kurze łapki) plus  zmarszczki czoła i lwia bruzda 1100 zł

 

W niektórych przypadkach, dla uzyskania lepszego efektu, sugerowane jest wykonanie dodatkowych 1 lub 2 zabiegów PLEXR. Ich koszt to każdorazowo 500 zł.

PLEXR – najczęściej zadawane pytania

PLEXR

 • Dlaczego plazma PLEXR w Estetyce Oka Katowice?

  Przede wszystkim dlatego, iż jestem specjalistą okulistyki zajmującącą się okulistyką estetyczną. Doskonale wiem, jak prawidłowo dbać o oczy i wrażliwą skórę wokół nich. W przypadku wystąpienia powikłań będę potrafiła odpowiednio pokierować leczeniem. Jako jedna z pierwszych i niewielu okulistów w Polsce wykonuję zabiegi nieoperacyjnej blefaroplastyki powiek górnych i dolnych – wiem, że metoda ta jest realną alternatywą dla skalpela. Wykonałam szereg zabiegów plazmą PLEXR oraz innymi metodami usuwania nadmiaruk skóry powiek czy ich wiotkości. Właśnie dlatego jestem w stanie dobrać najwłaściwszą metodę rozwiązania Twojego problemu z powiekami czy skórą twarzy. W pewnych uzasadnionych przypadkach mogę wręcz odradzać zabieg PLEXR i zaproponować inne rozwiązanie, np. operacyjną blefaroplastykę, laser czy nawet zasugerować brak konieczności zabiegu w danym momencie lub jego czasowe wstrzymanie.
  Regularnie szkolę się w Polsce i za granicą (m.in. u jednego z czołowych okuloplastyków w Europie dr Tsioumasa Sotirisa, autora książki “New Treatment with Plasma Exeresis for Non- Surgical Blepharoplasty” oraz w Londynie u Tiziany Giovanelli – British Aesthetic Institute). Moim celem jest stosowanie najlepszych technik przynoszących oczekiwane przez Pacjentów rezultaty.

 • Ilu zabiegów plazmą potrzebuję aby osiągnąć optymalny efekt?

  Moje doświadczenie oraz badania kliniczne pokazują, iż ilość zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz stopnia opadnięcia powieki. Najczęściej wykonuję 1-3 zabiegów w odstępach ok. 40 dni, co daje najoptymalniejszy efekt.

 • Czy PLEXR jest bezpieczny?

  W skrócie: tak, zwłaszcza wtedy, kiedy zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego lekarza okuloplastyka.  Urządzenie wytwarza określone częstotliwości prądu, które pozwalają na wytworzenie plazmy. Prąd nie przepływa przez pacjenta i lekarza wykonującego zabieg. PLEXR posiada również szereg certyfikatów dopuszczających go na rynek europejski. W chwili obecnej zabiegi są wykonywane w niemal wszystkich krajach UE.

  Publikacje i certyfikaty świadczące o bezpieczeństwu rozwiązania PLEXR:

   

   

 • Jakie są efekty uboczne plastyki powiek przy użyciu PLEXR?

  PLEXR jest bezpiecznym rozwiązaniem. Jak większości zabiegów tego typu towarzyszą mu efekty uboczne, które trwają ok. 5 do 7 dni i są zdecydowanie mniej uciążliwe aniżeli te w przypadku tradycyjnej interwencji chirurgicznej. W tym czasie utrzymują się brązowe punkty-strupki na skórze, które następnie samoistnie odpadają. Przez pierwsze 1-3 dni może również występować odczuwalny świąd. W większości przypadków ok. 5 dnia znikają strupki i uczucie swędzenia. Skóra w miejscu zabiegu jest wtedy świeża i różowa. Można na nią nakładać dedykowane preparaty kamuflujące. W trakcie pierwszych 5 dni również można maskować strupki przy użyciu specjalnych kremów maskujących rekomendowanych przez lekarza.

  Po zabiegu w Estetyce Oka otrzymasz zestaw rekomendacji, jak dbać o skórę celem zminimalizowania efektów ubocznych i przyspieszenia procesów gojenia.

PLEXR-2

 • Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu PLEXR?

  Żaden zabieg nie oferuje trwałych efektów, także operacja. W przypadku blefaroplastyki PLEXR efekt liczony jest w latach, nie miesiącach. Nie jest możłiwym podanie dokładnego czasu, gdyż procesy starzenia się skóry są naturalne, a ich dynamika jest cechą indywidualną. Dodatkowo występuje wiele innych czynników, które mogą skracać lub wydłużać efekt – styl życia, stres, ekspozycja na słońce. Pamiętaj, że PLEXR usuwa nadmiar skóry, a nie tylko ją naciąga. Z tego powodu efekty powinny się utrzymywać przez podobny czas jak w przypadku operacyjnej blefaroplastyki.

 • Czy będę odczuwał ból w trakcie zabiegu PLEXR?

  Większość pacjentów odczuwa dyskomfort w trakcie zabiegu, niemniej jednak działanie kremu znieczulającego sprawia, iż są w stanie bezproblemowo utrzymać pozycję oraz swobodnie rozmawiać z lekarzem. Po zabiegu stosowany jest żel łagodzący ból. Do tej pory żaden z moich Pacjentów nie przerwał zabiegu z powodu dyskomfortu. Pacjenci, którzy mieli zaplanowany więcej niż jeden zabieg również nie rezygnowali z kolejnych.

 • Jak się przygotować do zabiegu PLEXR?

   

  W dniu zabiegu zaleca się unikanie nakładania makijażu w okolicach oczu. Po wypełnieniu formularza zgody na zabieg Twoja skóra zostanie oczyszczona przez lekarza, następnie zostanie na nią nałożony krem znieczulający aby zredukować ból w trakcie zabiegu. Po odczekaniu ok. 30 min (czas potrzebny na zadziałanie znieczulenia) lekarz-operator przystępuje do zabiegu. Sam zabieg najczęściej trwa 20-30 minut i polega na szybkim i częstym zbliżaniu końcówki urządzenia do skóry okolic oczu. Większość efektów jest widoczna natychmiast po zakończeniu zabiegu. Otrzymasz od nas również prywatny numer lekarza, który wykonywał zabieg – będziesz mógł do niego zadzwonić z pytaniami w trakcie rekonwalescencji

 • Jak wygląda kwalifikacja do zabieg PLEXR?

  Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem okulistą doświadczonym w dziedzinie okulistyki estetycznej, który dokonuje kwalifikacji. Naszym celem jest zadowolenie pacjenta, możliwie trwały efekt oraz realne zredukowanie lub usunięcie problemu. Dlatego, jako okulistka mogę zasugerować Ci alternatywne rozwiązania w postaci np. operacyjnej plastyki lub lasera CO2. Tłumaczę również ich specyfikę i różnicę pomiędzy nimi w Twoim konkretnym przypadku. Pamiętaj, iż w przypadku zakwalifikowania się do zabiegu plazmą i wykonania go w Estetyce Oka nie ponosisz opłaty za wizytę kwalifikującą.